Wiele kobiet w ramach dbania o swój wygląd korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. Najpopularniejszą substancją stosowaną w jej ramach jest botoks. Materiał ten zwany jest także jadem kiełbasianym i w dużych ilościach może stanowić substancję szkodliwą dla organizmu człowieka. Jednakże specjalistyczne umiejętności kosmetologów pozwalają, by botox skutecznie odnajdował się jako element walczący o piękno kobiet i mężczyzn z całego świata. W jakich zabiegach wykorzystywany jest botoks?

Wypełnianie zmarszczek

Niemal każda kobieta doskonale wie, jak uciążliwe potrafią być kurze łapki, czy zmarszczki mimiczne przy ustach. Dzięki botoksowi możliwe jest ich usuniecie, poprzez zabieg, jakim jest korekcja zmarszczek. Polega on na wstrzyknięciu jadu kiełbasianego pod skórę i wypełnieniu istniejącej bruzdy. Botoks naturalnie wygląda na twarzy, szczególnie wówczas, gdy zabieg z jego użyciem wykonany jest przez profesjonalnego kosmetologa. W zależności od rodzaju skóry pacjenta zabiegi ostrzykiwania należy powtarzać średnio co 9 miesięcy.

Twarz o wymarzonym kształcie

Botoks ma swoje zastosowanie nie tylko w przypadku uzupełniania oznak starzenia. Kosmetologia wykorzystuje tą cenną substancję także do modelowania twarzy. Za pomocą botoksu możliwe jest regulowanie owalu twarzy, uwydatnianie policzków, czy nawet powiększanie ust. Modelowanie twarzy przy pomocy botoksu nie wymaga ingerencji chirurgicznej, stąd nie jest konieczne używanie skalpela, zabieg nie pozostawia blizn i nie wymaga procesu rekonwalescencji.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...